Ethereum nabízí stakování prostředků, které majitelům této kryptoměny může přinést další zisky. Vitalik Buterin ale říká, že nechce své ethery do stakingu vkládat, kvůli nízkému zabezpečení infrastruktury postavené kolem stakingu. Uvedl to v nedávném rozhovoru pro podcast Bankless.
Buterin nestakuje ethery
Buterin uvedl, že pravděpodobně největším důvodem, proč osobně nevkládá své ethery do stakingu je bezpečnost peněženek. Pokud jsou ethery vloženy do stakingu, musí být veřejné klíče sdíleny online a navíc se jedná o multi-sig adresy, které je pro staking poměrně náročné nastavit. Buterin nechce své ethery vkládat do žádné služby a spuštění vlastního stakingu mu přijde složité. Nejedná se přitom o první případ, kdy uživatelé volají po lepším řešení stakingu, protože velká část etherů se pomalu soustředí na velkých službách, které v systému proof-of-stake pak mohou ovlivňovat chod celé sítě. Z vyjádření Buterina ohledně složitého stakingu byl překvapen také Charles Hoskinson, tvůrce kryptoměny Cardano. Ten spolupracoval s Buterinem v na Ethereu v jeho počátcích.
Titulky článků si Vitalik Buterin získal ještě jednou, když byl na Twitteru dotázán na svůj názor na americký regulační přístup ke kryptoměnám. Zde je dobré připomenout, že Buterin má zřejmě vazby na projekt Prometheum, kterým se snaží americká vláda vstoupit do světa kryptoměnových burz. Zatímco všechny podobné kryptoměny byly označeny za cenné papíry, Ethereum běžící na proof-of-stake ze všeho vyšlo bez problémů. Je to přinejmenším podivné, důvodem ale může být spolupráce Buterina s americkými úřady. Vitalik Buterin sdělil, že je mu líto, že Solana a další projekty byly poškozeny regulacemi ze strany SEC. Doplnil také, že pokud Ethereum zůstane jako jediné proof-of-stake aktivum na burzách, nebude to brát jako čestnou výhru. Každopádně ale dosáhne toho nejdůležitějšího – Ethereum zůstane jako jedno z mála aktiv na burzách.
Přidejte odpověď