Patrick McHenry, předseda sněmovního výboru pro finanční služby, požaduje po SEC vysvětlení, jak společnost Prometheum získala povolení k prodeji kryptoměn. Jedná se totiž o podivnou burzu, kterou SEC schválila přes to, že největší burzy světa mají s Komisí pro cenné papíry a burzu problém. Republikánům se nezdá burza ani podivné načasování povolení k prodeji ve chvíli, kdy byly všechny ostatní burzy pokutovány.
Všichni jsou podvodníci, jen Prometheum ne
Načasování podivného schválení burzy Prometheum, podle některých republikánů, vyvolává obavy, že jeho cílem bylo prokázat, že legislativa kryptoměn není potřeba, protože existují firmy, které aktuální pravidla splňují i pro prodej kryptoměn. Dopis s požadavky na vysvětlení odeslali republikáni také šéfovi Úřadu pro regulaci finančního průmyslu (FINRA), který společně se SEC stanovuje standardy v oblasti cenných papírů. Burza Prometheum vyvolala řadu otázek poté, co Gary Gensler oznámil, že existuje “ta hodná” firma, která dokáže pracovat s kryptoměnami v rámci aktuálního regulačního rámce. Řadě uživatelů se ale burza příliš nezdá, také protože jejími zakladateli jsou vysoce postavení právníci.
Celá situace tedy vyvolává dojem, že Prometheum je nastrčená burza, která má dokázat, že existuje správný způsob, jak provozovat kryptoměnovou burzu. Na tento podivný projekt se již dříve dotazovala řada dalších lidí. Zajímalo je, jak se mohla naprosto neznámá burza najednou objevit mezi schválenými projekty bez toho, aby provedla větší množství transakcí. Celá burza se totiž jeví jen jako panák, kterého protlačila samotná SEC. O burze se nikde nepíše, nepoužívá ji mnoho uživatelů kryptoměn a objevila se v ideální dobu tak, aby podpořila tvrzení Garyho Genslera. Dosud se na burzu dotazovali pouze běžní uživatelé. Při dotazu ze strany politiků bude ale bude muset SEC zveřejnit podklady, na základě kterých burzu schválila a je možné, že se Prometheum ukáže jako nastrčená figurka.
Přidejte odpověď