Téměř 480 000 dolarů v kryptoměnách ukradených podnikateli v indickém Dillí bylo indickou policií vysledováno zpět na peněženky spojené s Hamásem.
Mossad sleduje peněženky teroristů
Indické úřady obdržely od izraelské zpravodajské agentury Mossad informace o některých podezřelých peněženkách, které byly využívány teroristickými organizacemi k vyzbrojování. Bezpečnostní orgány v Indii poté zjistily, že řada těchto podezřelých peněženek, na které byly převedeny ukradené kryptoměny od podnikatele z Dillí, byla pod kontrolou divize kyberterorismu Hamásu známé jako Brigády Al Wassam. Kryptoměny putovaly přes řadu soukromých peněženek, až nakonec skončily na peněženkách spojených s teroristickým hnutím Hamás. Již dříve některé úřady informovaly o tom, že v období od srpna 2021 do června 2023 začaly být aktivní některé peněženky spojené s Hamásem. Na tyto peněženky před útokem na Izrael doputovaly kryptoměny v hodnotě přibližně 41 milionů dolarů. Ve stejném období přiteklo 93 milionů dolarů na peněženky spojené s Palestinským islámským džihádem (PIJ).
Právě proto můžete v posledních zprávách narazit na informace o tom, že řada zemí nařizuje burzám blokovat všechny účty z arabských zemí. Vyšetřování kybernetické jednotky již dříve totiž odhalilo, že Hamás s vypuknutím konfliktu zahájil také online kampaň, ve které se snaží získat finanční prostředky od veřejnosti. Kampaň běží na sociálních sítích, které jsou v poslední době naprosto slepé k obsahu reklam a bez problému propagují podvody a reklamy teroristických organizací. Řada lidí kvůli tomu mohla v kryptoměnách přispět na aktivity teroristů. Teroristickým organizacím se v posledních letech daří vyhýbat se sankcím a stále získávat finanční prostředky prostřednictvím kryptoměn. Americké ministerstvo financí vydalo v dubnu zprávu, v níž zdůraznilo, že mnoho kryptoměnových společnosti nesplnilo povinnosti v oblasti boje proti praní špinavých peněz a financování terorismu.
Přidejte odpověď