Kryptoměnový podnikatel a tvůrce projektu Tron Justin Sun nemá v letošním roce příliš dobrou reputaci. Minulý týden v pátek navíc udělal další věc, která se rozhodně nehodí k šéfovi dvanácté největší kryptoměny podle tržní kapitalizace. Vypadá to totiž, že si Sun sám vytěžil stablecoiny TUSD v hodnotě přes 800 milionů dolarů a vložil je do úvěrového protokolu, který provozuje.
Šéf Tronu tropí hlouposti
Justin Sun je také bývalým velvyslancem v Grenadě. O tento post přišel poté, co po kolapsu stablecoinu Terra Luna založil několik dalších algoritmických stablecoinů. Navíc se rozhodl koupit burzu Huobi a přejmenovat ji na HTX, což podezřele připomíná jméno zkrachovalé burzy FTX. Řadě uživatelů přijde toto pojmenování minimálně nevkusné. Navíc byl Justin Sun zažalován Komisí pro cenné papíry a burzu za údajnou manipulaci s cenou nativních tokenů na síti Tron. Nově se Sun opět předvedl, když zmanipuloval cenu stablecoinů TUSD. Stalo se tak v pátek 15.9., kdy Sun vytiskl nové stablecoiny v hodnotě 815 milionů dolarů a odeslal je na svou novou burzu HTX (bývalé Huobi).
Všechny tyto prostředky a dalších 40 milionů dolarů v jiných tokenech následně spálil. To způsobilo podivný nárůst tržní kapitalizace TUSD. Tím ale machinace Justina Suna neskončily. Zmíněných 800 milionů ještě stihl zaparkovat to stakovacího protokolu a získat přes 800 milionů stUSDT (Staked USDT, další aktivum pod správnou Justina Suna). Prostředky vložil do JusetLendDAO (další projekt Justina Suna), aby vydělal na výnosech ze stakování. Když byl na X (dříve Twitter) vyzván Dylanem LeClairem, aby objasnil povahu těchto transakcí, Sun odpověděl pouze: “t-bills”. Sun prozatím neprokázal, že by nějaká společnost investovala peníze, za které by Sun vytiskl nové USDT. Zatím to ale vypadá, že nový majitel burzy Huobi využívá své projekty k podivným transakcím.
Přidejte odpověď