Podle posledních zpráv agentury Reuters se v posledních měsících teroristické organizace uchýlily k používání sítě Tron. Jedná se především o Hamás, který byl středem pozornosti ve spojení s problémy kryptoměnové burzy Binance. Ta údajně dovolovala teroristům posílat peníze a nezasáhla, aby prostředky zabavila.
Úřady blokují celé peněženky už dva roky
Podle nedávné zprávy agentury Reuters se Tron stal preferovanou cestou teroristických organizací k přesunu finančních prostředků. Jedná se například o Hamás či Hizballáh, které Izrael, USA a další země označují za teroristické organizace. Izraelský Národní úřad pro boj proti financování terorismu zmrazil od roku 2021 do října 2023 143 peněženek na síti Tron. U každé z nich existovalo podezření, že jsou spojeny s teroristickými organizacemi. Ve srovnání s počtem objevených bitcoinových peněženek se jedná o velký nárůst, ukazující, že se teroristé rozhodli používat Tron. Jen v letošním roce izraelské úřady zablokovaly 87 peněženek na Tronu, u kterých vzniklo podezření, že je vlastní teroristé.
Generální ředitelka společnosti Merkle Science uvedla, že Tron teroristé začali využívat zřejmě pro rychle transakce, nízké poplatky a také větší cenovou stabilitu. Bitcoin je totiž v posledních měsících opět volatilní. Ve velké míře budou zřejmě teroristé využívat také USDT, které na síti Tron existuje a kde si mohou být jistí pevnou cenou. Routers ve své zprávě uvedl, že celá síť Tron je aktuálně pod drobnohledem orgánů činných v trestním řízení. Řadu peněženek zablokoval také Izrael poté, co na něj zaútočil Hamás. Jednalo se až o 600 peněženek s nejrůznějšími kryptoměnami. Samotný Tron se od problému nedistancuje a snaží se s úřady spolupracovat. Zároveň ale upozorňuji, že nemají možnost kontrolovat, kdo a jak jejich síť používá.
Přidejte odpověď