Hacker James Zhong byl loni obviněn z krádeže více než 50 000 bitcoinů z nelegálního internetového tržiště Silk Road v roce 2012. Na záběrech z policejní kamery při zatýkání je vidět, jak hacker před policií otevírá notebook s tisíci bitcoiny.
Omylem ukázal usvědčující důkazy
Hacker James Zhong sám zavolal policii poté, co v roce 2019 někdo vloupal do jeho domu. Ještě po telefonu policistům prozradil, že je úspěšným investorem do bitcoinu, což označil za jednu z možných příčin vloupání do jeho domu. Policie si jeho jméno spojila s kryptoměnami a Zhong zůstal v policejních spisech zapsán jako vykradený kryptoměnový investor. V téže době pracovala policejní skupina vyšetřující kryptoměnové útoky na případu ukradených kryptoměn ze Silk Road. Na vyšetřování spolupracovala také dobře známá analytická společnost Chainalysis. Ta si všimla, že peněženka spojená s hackerským útokem na Silk Road provedla transakci a majitel dokonce prošel KYC ověřením.
James Zhong tímto spojil své jméno s hackerským útokem na Silk Road. Své údaje burze poskytl jen několik měsíců po vloupání do jeho domu. Prozradil tak své bydliště a celé jméno. Policie se rozhodla znovu navštívit Zhonga v jeho domě pod podmínkou vyšetřování vloupání. Jejich úkolem bylo soustředit rozhovor s Zhongem na téma bitcoinu. Ten se rychle začal chlubit tím, že má mnoho bitcoinů a svou peněženku dokonce ukázal policistům na kameru, kterou nosí připnutou na výstroji. Policisté ale v klidu odešli a vrátili se zpět na druhý den se psem vycvičeným na vyhledávání hardwaru. Ten našel peněženku s více než 50 000 bitcoiny zalitou v betonu podlahy sklepa. Zhong za krádež dostal 1 rok a jeden den vězení. Pokud měl někde schované další bitcoiny, je to poměrně malá cena za miliony v bitcoinech. Zhong byl také aktivním vývojářem bitcoinu a debatoval na fórech o možnostech vylepšení bitcoinu.
Přidejte odpověď