Phishingové útoky se zdají být stále větším problémem. Aktuálně před nimi varuje dokonce také americká FBI. Ta varovala všechny uživatele před krádežemi účtů prostřednictvím příspěvků na sociálních sítích. Stále častěji se totiž objevují reklamy s naléhavou tonalitou nutící uživatele kliknout na podvodný odkaz. FBI varovala před klikáním na odkazy sdílené slavnými účty. Ty se totiž v poslední době často stávají terčem hackerů a pod známým jménem pak sdílejí podvodné odkazy.
Účty na sociálních sítích jsou terčem hackerů
Phishingové zprávy se samozřejmě ve velké míře týkají také kryptoměn. I před tímto problémem FBI varovala a upozornila, že se terčem útoků stávají účty na sociálních sítích s velkým počtem odběratelů. Zrovna nedávno byl napaden twitterový účet šéfa Uniswapu, který následně sdílel upozornění na hackerský útok a odkazoval uživatele na falešné webové stránky. Varování od nejvyšších úřadů přichází ve chvíli, kdy počet těchto případů narůstá stále rychleji. Podvodné příspěvky se často snaží vyvolat pocit naléhavosti a využívají FOMO uživatelů kryptoměn. Odkazy u těchto příspěvků ale vedou na podvodné webovky. Navíc v poslední době se daří zlodějům vykrádat peněženky bez toho, aby uživatel na webu připojil svou peněženku.
Takový případ popisuje uživatel StockEd, který uvedl, že kliknul na falešný odkaz a následně mu byly odcizeny NFT v hodnotě více než 300 000 dolarů. Alarmující je také fakt, že se falešná webová stránka objevovala v propagovaných odkazech na Googlu. Jedná se o dlouhodobý problém Googlu, který zatím nijak nevyřešil. Lidé se samozřejmě nejvíce pozastavovali nad krádeží bez nutnosti připojit peněženku. Část lidí tvrdí že web obsahoval malware umožňující přístup do počítače oběti, případně mohl být na webu nebo v nějakém odkazu ukrytý odkaz pro podpis peněženky MetaMask bez toho, aby si jej uživatel vůbec všiml. Je proto velice důležité ověřovat odkazy a kontrolovat adresy webových stránek. Jedná se totiž o osvědčený způsob jak nenaletět podvodníkům.
Přidejte odpověď