Kryptoměnové podvody jsou bohužel součástí celého kryptoměnového průmyslu. Digitální prostředí totiž nahrává podvodníkům a pomáhá jejich anonymitě. Nový report bezpečnostní analytické firmy Beosin ukázal, že v první polovině letošního roku přišli investoři o 656 milionů dolarů (14,3 miliard korun). O své prostředky přišli v důsledků hacků, podvodů a dalších nelegálních aktivit. Oproti předchozímu roku se ale jedná o markantní pokles.
Počet podvodů postupně klesá
V kryptoměnovém světě stále řádí hackeři a okrádají uživatele o nemalé prostředky. Naštěstí se celkový počet hackerských útoků a podvodů od minulého roku razantně snížil. Podle analytické služby Beosin ukradli hackeři 656 milionů dolarů za první polovinu tohoto roku. Převážně se jednalo o Web3 prostor, v němž byli uživatelé okrádání za pomocí hacků, phishingových zprávy či rug pullů. Na prvním místě jsou samozřejmě hackerské útoky, během kterých se útočníkům daří ukrást velké množství kryptoměn. Útočníci používající phishingové útoky dokáží okrást pouze jednotlivce, zatímco hackeři často vykradou celý protokol nebo projekt a získají velkou část prostředků.
Hackerské útoky také obsadily pomyslnou první příčku z celkových 656 milionů dolarů a stojí za ztrátou 471,5 dolarů. Za ztrátu 108 milionů dolarů mohly phishingové podvody, které pomocí podvodných odkazů a projektů zmanipulují uživatele. Ti pak nevědomky odevzdají útočníkům své privátní klíče nebo přístupové údaje ke svým účtům na burzách. Poslední příčku obsadily rug pully, tedy projekty, do kterých investoři vložili prostředky a podvodníci s nimi zmizeli. Na druhou stranu se jedná o markantní pokles oproti minulému roku, kdy v první polovině ukradli hackeři a podvodníci 1,91 miliard dolarů. Tedy téměř čtyřnásobek oproti první polovině letošního roku. V druhé polovině minulého roku bylo odcizeno 1,69 miliard dolarů.
Přidejte odpověď