Analytická firma Glassnode se zaměřila na pohyb bitcoinů na síti a přišla se zajímavým zjištěním. Téměř 125 miliard dolarů v bitcoinu se dá aktuálně považovat za ancienty coiny, protože se nepohnuly za posledních 7 let. Jedná se o bitcoiny nakoupené v době, kdy jedna mince stála méně než 20 000 Kč. U těchto dlouho uložených mincí je bohužel velmi malá pravděpodobnost, že se ještě probudí k životu. Na druhou stranu v posledních měsících se pohnuly například i bitcoiny staré 12 let.
Jen zlomek ancient coinů se opět probudí k životu
Glassnode také uvádí, že v celé historii Bitcoinu bylo pouze 8,3 % všech mincí starších 7 let nakonec utraceno. Podle těchto dat bychom mohli říci, že ze 125 miliard bude někdy utracenou pouhých deset. Toto malé procento odpovídá tomu, že se většina bitcoinů, které neprojevily aktivitu více jak 7 let je ztraceno nadobro. Od založení bitcoinové sítě dosáhlo sedmi let bez aktivity již 4,25 milionů mincí. Z toho 356 000 bitcoinů opět ožilo a byly utraceny nebo směněny do běžné měny či jiných kryptoměn. Stále tedy zůstává 91,7 %, tedy 3,9 milionů mincí, které lze považovat za ztracené, přestože některé z nich se jistě opět probudí k životu. Analytické týmy v Glassnode se dále zaměřily na zásoby kryptoměn u velkých investorů.
Ohledně velryb se Glassnode zaměřuje na průměrné množství bitcoinů vlastněné velrybami. Podle posledních dat se průměrný počet bitcoinů vlastněné velrybami příliš nemění a v posledních měsících zůstává poměrně stabilní. Dobrou zprávou je, že velryby stále vlastní menší a menší procento tržní kapitalizace Bitcoinu. Aktuálně vlastní každá velryba průměrně 5 350 bitcoinů a všechny dohromady ovládají 46 % tržní kapitalizace bitcoinu. Jednou z posledních metrik je poměr mincí v zisku a ve ztrátě. Podle Glassnode ukazuje tato metrika, že je více držitelů bitcoinů v zisku a může se tedy stát, že přijde období prodeje. Většina uživatelů, kteří začali nakupovat bitcoiny v posledních třech letech jsou ale v nerealizované ztrátě.
Přidejte odpověď